Sazenice jahodníku

Jahody nesmějí chybět na žádné české zahradě!

Zárukou bohaté úrody prvotřídních plodů jsou bezesporu kvalitní sazenice. Již od roku 1998 vám nabízíme certifikovanou sadbu přímo od pěstitele.

V posledních letech je vyšší zájem nejen o klasický typ jahodových sazenic, ale také o sazenice, které je možné pěstovat v nádobách například na terase nebo na balkonu. Ročně ve Vraňanech vyprodukujeme zhruba dva miliony sazenic a patříme tak mezi největší producenty jahodníkové sadby v ČR.

Sazenice nabízíme dle ročního období hned v několika formách – jako čerstvé prostokořenné sazenice (zelená sadba), v podobě mražených sazenic (FRIGO) nebo jako zakořeněné sazenice v platech.

Sazenice FRIGO

Jde o chlazenou sadbu zbavenou listů, která je plná energie a velice rychle roste. Rostliny nejsou během zimního období vystaveny klimatickým výkyvům a díky tomu jsou mnohem vitálnější s velkou zásobou látek potřebných k růstu. Tyto sazenice jsou dostupné od února do července.

Sazenice čerstvé – zelené

Jde o sazenice, které se z matečných porostů sklízí cca od 20. srpna do konce října. Jsou to kvalitní sazenice s dobře vyvinutým kořenovým systémem.

Sazenice zakořenělé

Jde o FRIGO sadbu, která se kontejneruje do deseti paků či jednotlivých květináčů. Zakořeněné sazenice umožňují výsadbu jahodníku v průběhu celého vegetačního období. Tyto sazenice jsou dostupné od března do října.

V naší nabídce naleznete široké spektrum odrůd od nejranějších po pozdní, dále odrůdy stáleplodící, převislé, měsíční i jahody s příchutěmi.

Převislé jahody

Hitem posledních let jsou převislé jahody, které si v květináči vypěstuje snadno úplně každý. Rostliny vytváří dlouhé šlahouny, které plodí celou sezonu. Převislé jahody jsou docela nenáročnou balkonovkou s bohatou úrodou už 8 týdnů po výsadbě. Keříky pnoucích jahod jsou navíc velmi dekorativní, jelikož kvetou a samozřejmě i plodí od jara do podzimu.

Bez čeho se jahodník neobejde:

 • 1.
  Světlo
  bez dostatku světla nebudou jahody sladké
 • 2.
  Voda
  bez vody plody nenarostou a nebudou sladké
 • 3.
  Živiny
  hnojte pouze organickými hnojivy

Ideálním stanovištěm pro jahody je slunné a vzdušné místo.

Novinky z farmy e-mailem

Chcete mít dokonalý přehled o termínech samosběrů v roce 2021, aktuální sklizni, výhodných nabídkách na prodejně či e-shopu a zábavných akcích na naší farmě ve Vraňanech? Dáme vám vždy včas vědět!

Vaše e-mailová adresa

Proč právě k nám?

Jsme tu pro vás již od roku 1998 a každý rok stále dokážeme něčím překvapit.

Jsme největší producenti sazenic jahod v ČR s až 35 odrůdami.

Moderní farmářská prodejna s fascinující atmosférou přímo ve Vraňanech.

Nabízíme kompletní paletu ovoce i zeleniny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace