O nás

Tak toto jsou Vraňany, malinká obec nedaleko Mělníka na levé terase řeky Vltavy je místem, kde najdete vše, co k životu potřebujete.

Farmářská prodejna rodiny Hančových je šestihektarový přírodní celek, kde si při nakupování odpočinete a zrelaxujete svou duši. Je to oáza klidu pro Váš zdravý a chutný nákup. Místo zážitků pro Vás a Vaše děti spojené s ochutnávkami, poznáním, hraním a prohlídkou zvířat na čerstvém vzduchu.

Farma Vraňany

Příběh, který žijeme s Vámi

Vraňany jsou od roku 1998 vyhledávaným cílem všech milovníků jahod.
Farma Vraňany Hanč byla založena v roce 1998 bratry Milanem a Radkem Hančovými. Navázala na rodinnou tradici zemědělského hospodaření a zahradnictví.
V současné době hospodaří na ploše 295 ha. Hlavní téma farmy je pěstování jahod, zeleniny a sazenic jahodníku a následně jejich prodej na farmě.

Farma Vraňany

Nejsladší Vraňanské jahody všude kam se podíváte -
jahodový ráj u Hančů

Hlavní komoditou, kterou farma pěstuje, jsou jahody. V současnosti je pěstujeme na ploše cca 40 ha. Pěstujeme je přírodní metodou na slámě v polní technologii a od roku 2018 jsme jediní v ČR, kteří pěstují jahody ve speciální stolní termínované technologii. Díky výběru pěstovaných odrůd jsme schopni Vám nabídnou během dvouměsíční sklizně jahody polní a až 8 měsíců v roce jahody ze stolní technologie. Pro pěstování vybíráme ty nejlepší odrůdy, které Vás svou chutí okouzlí. Nejsladší Vraňanské čerstvé jahody si koupíte pouze a jen na moderní farmě Vraňany.

Farma Vraňany

Nejmodernější technologie pro pěstování ovoce a zeleniny

Plodiny jsou pěstovány s podporou kapkové závlahy, což šetří vodu. Pěstování jahod ve výšce a termínovaná kultura jahodníku jsou pod folií jakoby pod deštníkem a klima je řízeno plně automaticky přes PC.

Čerstvá Vraňanská zelenina

Na chuti našich produktů si zakládáme. Proto i u ostatní zeleniny, kterou pěstujeme, vybíráme ty nejchutnější odrůdy, které jste si oblíbili. Zeleninu pěstujeme zhruba na 30 ha a mezi hlavní komodity patří brambory, hrášek, okurky, cibule, zelí, červená řepa a tykve.
Farma Vraňany

Čerstvá Vraňanská zelenina

Farma Vraňany se zaměřuje také na velice oblíbené samosběry. Začínali jsme se samosběrem jahod a postupem času jsme přidali samosběry cibule, hrášku a okurek nakládaček.
Farma Vraňany

Moštárna a krouhárna Vraňany Hančovi

Ovoce nás prostě baví. Milujeme ovoce a produkty z něj vyrobené. Proto jsme se v roce 2020 rozhodli postavit vlastní moštárnu. Během sezóny pro Vás moštujeme vybrané odrůdy jablíček. Mezi velmi oblíbený patří mošt z Vraňanských jahod, který prostě musíte ochutnat.
Farma Vraňany

Další vitamínovou bombou je hlavně v chladnějším období také zelí. Ať už máte raději zelí bílé nebo červené, jen tak k obědu nebo k naložení, rádi vám nakrouháme naše šťavnaté Vraňanské zelí s sebou domů.

Farma Vraňany

Vraňanské sazenice jahodníku s certifikátem kvality

Společně s pěstováním jahod se naše farma zabývá také o pěstování sazenic jahodníku. Vraňanské sazenice jahodníku jsou zárukou bohaté úrody jahod na vlastních zahradách, terasách či pergolách. Vraňanské sazenice jsou držitelem certifikátu kvality a nabízíme až 50 odrůd tohoto královského ovoce.
Farma Vraňany

Farmářská prodejna Vraňany je pro Vás otevřena po celý rok

Farma Vraňany

Neváhejte a navštivte farmu Vraňany. Těšíme se na Vás!

Farma Vraňany

Certifikáty

Naše sazenice, které množíme s certifikáty kvality, jsou k zakoupení po celé ČR.