Sazenice jahodníku

Jahody nesmějí chybět na žádné české zahradě!

Zárukou bohaté úrody prvotřídních plodů jsou bezesporu kvalitní sazenice. Již od roku 1998 vám nabízíme certifikovanou sadbu přímo od pěstitele.

V posledních letech je vyšší zájem nejen o klasický typ jahodových sazenic, ale také o sazenice, které je možné pěstovat v nádobách například na terase nebo na balkonu. Ročně ve Vraňanech vyprodukujeme zhruba dva miliony sazenic a patříme tak mezi největší producenty jahodníkové sadby v ČR.

Sazenice nabízíme dle ročního období hned v několika formách – jako čerstvé prostokořenné sazenice (zelená sadba), v podobě mražených sazenic (FRIGO) nebo jako zakořeněné sazenice v platech.

Farma Vraňany

Sazenice FRIGO

Jde o chlazenou sadbu zbavenou listů, která je plná energie a velice rychle roste. Rostliny nejsou během zimního období vystaveny klimatickým výkyvům a díky tomu jsou mnohem vitálnější s velkou zásobou látek potřebných k růstu. Tyto sazenice jsou dostupné od února do července.

Sazenice čerstvé – zelené

Jde o sazenice, které se z matečných porostů sklízí cca od 20. srpna do konce října. Jsou to kvalitní sazenice s dobře vyvinutým kořenovým systémem.

Farma Vraňany
Farma Vraňany

Sazenice zakořenělé

Jde o FRIGO sadbu, která se kontejneruje do deseti paků či jednotlivých květináčů. Zakořeněné sazenice umožňují výsadbu jahodníku v průběhu celého vegetačního období. Tyto sazenice jsou dostupné od března do října.

V naší nabídce naleznete široké spektrum odrůd od nejranějších po pozdní, dále odrůdy stáleplodící, převislé, měsíční i jahody s příchutěmi.

Převislé jahody

Hitem posledních let jsou převislé jahody, které si v květináči vypěstuje snadno úplně každý. Rostliny vytváří dlouhé šlahouny, které plodí celou sezonu. Převislé jahody jsou docela nenáročnou balkonovkou s bohatou úrodou už 8 týdnů po výsadbě. Keříky pnoucích jahod jsou navíc velmi dekorativní, jelikož kvetou a samozřejmě i plodí od jara do podzimu.

V naší nabídce naleznete široké spektrum odrůd od nejranějších po pozdní, dále odrůdy stáleplodící, převislé, měsíční i jahody s příchutěmi.

Farma Vraňany
Farma Vraňany

Kompletní nabídku sazenic naleznete na našem e-shopu.

Bez čeho se jahodník neobejde:

Světlo

bez dostatku světla nebudou jahody sladké

Voda

bez vody plody nenarostou a nebudou sladké

Živiny

hnojte pouze organickými hnojivy

Ideálním stanovištěm pro jahody je slunné a vzdušné místo.